Hürriyet, “İzmit’e eşit ve adil bir hizmet anlayışı gerekiyor”

By 25 Mart 2019 Arşiv

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikası Kocaeli Temsilciliğini ziyaret eden İzmit Belediyesi Başkan adayı Hürriyet, “İzmit’e eşit ve adil bir hizmet anlayışı gerekiyor” dedi.

Millet İttifakı İzmit Belediyesi Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyeti İYİ Parti İzmit ilçe Başkanı Pelin Coştur Filiz ve parti yöneticileri önceki gün Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu Kocaeli İl Temsilcisi ve Bağımsız Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Sami Ayyıldız ve yönetimini ziyaret etti.

EŞİT VE ADİL HİZMET ANLAYIŞIYLA

Ziyarette sorunlarını anlatan Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikası Kocaeli Şubesi Başkanı, “Belediye başkan adaylarının bağımsız ve ortak akılla çalışmasını istiyoruz. Kolay ulaşılabilir olması da bizim için önemli” diyerek sorunlarını çözümlerini içeren dosyasını Hürriyet’e iletti. Sendikalıların sorunlarını dinleyen Millet İttifakı İzmit Belediye Başkan adayı Hürriyet, “Partizanlık yapmadan, eşit ve adil hizmet anlayışıyla bu kenti yönetmeye talip olduk. Büyük bir inançla yolumuza devam diyoruz. İnsanları bu güne kadar ayırmadan hep çabaladık. Partilidir, partili değildir diye asla ayırmadım. Önce insani temeller üzerinden siyaset ürettik. Mecliste herkesin çözümün dile getirdim. Kim nerede mağdursa hep koştum. Başkan olduğumuzda da her soruna kulağımız açık olacak” dedi.

SORUNLARIN ÇÖZÜMLERİNİ BİRLİKTE ÜRETECEĞİZ

Konuşmasına devam eden Başkan adayı Hürriyet, “Yerel anlamda işleri kolaylaştırma, örgütlenmeyi güçlendirmek için elimizi taşın altına koymaya hazırız. Biz kimseyi ayırmıyoruz, iktidara yakın dernek ve sendikalara da gidiyor, çözüm önerilerimizi anlatıyoruz. Evrensel değerler bizim için önemli. Yanlışın ideolojisi ya da partisi olmaz. Milletvekilliğimizde olduğu gibi başkanlığımda da aynı şekilde devam edecek. Ortak akıl lafta değil özde olmalı. Bir çözüm üretilecekse ortak akılla birlikte üretilmeli. Kentin her metrekaresine hizmet üretmek belediye başkanının görevi ve sorumluluğudur. Ama İzmit kasaba gibi oldu. Kimse İzmit’i konuşmuyor. Kirlilikle, sanayisiyle anılıyor. Bunu düzeltmemiz gerekiyor” açıklamasında bulundu.