HÜRRİYET, İZMİT NEDEN TURİZM KENTİ OLMASIN

By 8 Mayıs 2019 Haberler

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu’nu makamında misafir etti.  Zeytinoğlu’nun Başkan Hürriyet’e hayırlı olsun dileklerini sunduğu ziyarette, kurumlar arası işbirliğin önemine vurgu yapılarak, turizm konusunda karşılıklı görüş alış verişinde bulunuldu.

HER ZAMAN YANINIZDAYIZ

Başkan Hürriyet’e yeni görevinde başarılar dileyen KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu “ Kocaeli Sanayi Odası olarak sizlere kapımız her zaman açık. Bize düşen bir görev veya fikir alışverişi konusunda her zaman yanındayız. Sanayi Odamız tarafından Kapanca Sokak’ta restore edilen butik oteli en kısa zamanda sizinle birlikte gezmek isteriz. Tarihi yapının restorasyondan oda olarak ticari herhangi bir beklentimiz olmadı. Tek amacımız şehrimize yeni bir değer kazandırmaktı.  Bundan sonraki süreçte de sizinle birlikte hareket ederek hem otelimizi hem de Kapanca Sokağı’nı canlı tutmak, turizme katkı sağlama arzusundayız” şeklinde konuştu.

İŞBİRLİĞİNDEN ONUR DUYARIZ

Ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren ve geçirdiği küçük kazadan dolayı  KSO Başkanı Zeytinoğlu’na geçmiş olsun dileğinde bulunan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’te “İzmit Belediyesi olarak şehrimize değer katacak bütün projelerde kurumlarımızla ve özellikle meslek odalarımızla paydaş olmaktan büyük onur duyarız. Birlikte paylaşmak ve birlikte üretmek çok kıymetli bir şeydir.  Bu birliktelik, yapılan işin ve ortaya çıkarılan eserin kıymetini de arttırır. Biz bu birlikteliğin önemini dikkate alarak yolumuza devam edeceğiz. Eskisinden çok daha güçlü şekilde bu işbirliğini geliştirmek isteriz” dedi.

İZMİT’İN HER ANLAMDA GELİŞMEYE İHTİYACI VAR

Ziyarette turizm konusuna da vurgu yapan Başkan Hürriyet  “şehrimizin her anlamda gelişmeye ihtiyacı var ama özellikle turizm alanında gelişmeye ihtiyacı bulunuyor.  İzmit, sanayinin yanı sıra turizm kenti olmalı.   Turizm en çok gelişmesini ve kimlik kazanmasını arzu ettiğim bir alan. Dolayısıyla bu noktada birbirimize muhakkak faydamız olacak.  Birlikte güzel projeleri ortaya koymak hepimize nasip olur inşallah” şeklinde konuştu.