Hürriyet, “Bekirdere yatırımı fazlasıyla hak ediyor”

Bekirdere Mahallesi esnafıyla kahvaltıda bir araya gelen İzmit Belediyesi Başkan adayı Hürriyet, “Bekirdere yatırımı fazlasıyla hak ediyor” dedi

CHP Kocaeli Milletvekili ve Millet İttifakı İzmit Belediyesi Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet, CHP İzmit ilçe Başkanı Hakan Çakar ve meclis üyesi adaylarıyla birlikte Bekirdere Bahçe Kafe’de bölge esnafıyla bir araya geldi.

İZMİT’İ MUTLU BİR KENT HALİNE GETİRMEK İSTİYORUZ

Millet İttifakı İzmit Belediyesi Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet Bekirderelilerle kahvaltı programıyla bir araya gelerek sorunlarını dinledi ve mahalle sakinlerinden büyük ilgi gördü. Bahçe Kafe’de düzenlenen programda konuşan Belediye Başkan adayı Hürriyet, seçim sürecinde insanları germeyecek bir kampanya yürüttüğünü dile getirerek, “Sataşarak kavga çıkartarak bir seçim kampanyası yürütmüyoruz. İnsanlar zaten mutsuz, zaten problemleri var. Biz insanları sıkmak germek istemiyoruz. İnsanların yaralarına nasıl merhem olabiliriz diye düşünüyoruz. Biz kendimize ve gücümüze inanarak ayağımız yere sağlam basarak ilerliyoruz. İzmit’i sizlerle birlikte mutlu bir kent haline getirmek istiyoruz. Ortaya çıkan güzel sonucu birlikte yaşamak istiyoruz” dedi.

ESNAFIN GÜÇLENDİRİLMESİNİ SAĞLAYACAK PROJELER

Başkan olduğunda kenti İzmitlilerle birlikte yöneteceğinin sözünü veren Belediye Başkanı adayı Hürriyet, “Başkan olduğumda bu kenti sizlerle birlikte yönetmek istiyorum. İyi kötü mahallelerimizin sokaklarını biliyoruz. Vekilliğimde söz verdim kimseye partilimisin değil misin diye sormadım. Bunu da siyaseten değil, insani değerler üzerinden yaptım. Hep insanların arasında oldum. Sokakta gezmezsem sokağın sorununu bilemem diyerek her zaman halkın arasında oldum. Halkın arasında olduğum için de bölgemizin sorunlarını iyi biliyorum. Burası daha fazla yatırımı hak ediyor. Kent merkezi buraya kayıyor. Kadınlara gençlere çocuklara yatırım yapılması, maddi sıkıntı yaşayan esnafın güçlendirilmesini sağlayacak projeleri hayata geçirmek istiyoruz” dedi.

KÖYLERİMİZ VE KENT ARASINDA ÜRETİM ENDEKSLİ BAĞ KURACAĞIZ

Konuşmasına devam eden Hürriyet “Akılcı ve güzel projelerimiz var. Kentin marka değerini arttırmak istiyoruz. Kent merkezinin hareketlendirilmesinden turizm kaynağının arttırılmasına kadar bu kenti ayağa kaldırmak istiyorum. Elbette kim bir çivi çakıyorsa Allah razı olsun, ama yapılan şeyin de kente değer katması gerekiyor. İşte biz bununla dertlenmiş durumdayız. Yetim ve kul hakkını gözeterek asla israf etmeyeceğiz. Köylerimizle kent arasında üretim endeksli bir köprü oluşturarak Türkiye’ye model olacağız. İzmit’in ekmeğini bizim insanımız yiyecek. Dürüstçe idare edeceğiz bu kenti ve insanların aklında bir şüpheye yer bırakmayacağız” açıklamasında bulundu.