Hürriyet, “Aynı hakaretler Cumhurbaşkanına edilseydi ne olurdu?”

By 11 Ocak 2019 Arşiv

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet mecliste yaptığı konuşmada Atatürk’e hakaret edenlerin ödüllendirildiğini söyledi

TBMM Başkanlık Divanı Katip üyesi ve CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet son zamanlarda Atatürk’e hakaret edenlerin tek tek serbest kaldığı, hatta belediyelerde kadro aldığını ifade ederek, “Aynı hakaretler Cumhurbaşkanına yapılsa ne olurdu” dedi.

BALTALI SALDIRGAN SERBEST KALDI

Meclis genel kurulunda konuşan CHP Milletvekili Hürriyet, Tekirdağ, Edirne ve Kocaeli’de, Mustafa Kemal Atatürk ve O’na inanan milyonlarca insana hakaret edenlerin tek tek serbest kaldığını ifade etti. Hürriyet şunları kaydetti;“Tekirdağ’da Atatürk Anıtı’na baltayla saldıran daha sonra da baltasını çarşafın içine saklayarak kaçan kadın sevk edildiği mahkemede adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Kocaeli’de 10 Kasım’da Atatürk’ün aziz hatırasına ağır hakaretlerde bulunan genç, önce tutuklandı ve hemen ertesi günü serbest bırakıldı. Edirne’de yine 10 Kasım Atatürk’ü anma törenleri sırasında da Atatürk’e hakaret eden hatta “Puta tapıyorsunuz.” diyen genç kız serbest kaldı”

ATATÜRK’Ü FETÖ’CÜLERLE BİR TUTTU

MAHKEME HAKARETİ TESPİT EDEMEDİ

Sözlerine devam eden Hürriyet, “Kocaeli’de Büyükşehir belediyesinde çalışan başka bir şahıs FETÖ’cü yaverlerin de yer aldığı fotoğraflarda, Atatürk’ü teröristlerle bir tuttuğu paylaşımı “Ne geldiyse yaverlerden geldi.” diyerek paylaştı. Oluşan baskılar sonucu bu kişinin önce iş akdi feshedildi, sonra hâkim karşısına çıktı. Mahkeme paylaşımda nasıl olduysa bir hakaret tespit edemedi, en sonunda da mahkeme kararıyla işine geri döndü ve KHK’yle kadroya geçme hakkı kazandı. Atatürk’e hakaret eden ne hikmetse ödüllendirilmiş oldu. Yani burada sadece Atatürk’e hakaret suçu değil aynı zamanda halkı kin ve düşmanlığa tahrik edenler görmezden geliniyor. Aynı şey Cumhurbaşkanına yapılsaydı bu muamele olur muydu diye de merak ediyorum?” açıklamasında bulundu.