Hürriyet: “Ayırmaya değil, herkesi sevmeye geldik.”

By 25 Aralık 2018 Arşiv

CHP İzmit Belediye Başkan Adayı gösterilen Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet Ankara’dan İzmit’e gelerek adaylığını İzmit halkıyla paylaştı. Hürriyet, parti örgütü tarafından Uzunçiftlik gişelerden karşılandı. Ardından Alikahya, Mehmet Ali Paşa Mahallerine giderek halkı selamladı. İzmit Belediyesi’nin ilk kadın belediye başkanı Leyla Atakan’ı Bağçeşme’de bulunan kabri başında ziyaret eden Hürriyet, dua ederek kabre kırmızı karanfil bıraktı. Yaptığı konuşmada İzmit’in ikinci kadın belediye başkanına ihtiyacı olduğunu söyledi.

 

BU İKTİDARIN AYAK SESİ
Programda ilk sözü alan İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Hani derler ya kadın eli değmiş olması lazım. Bundan sonra İzmit’e kadın eli değecek. Nasıl 70’li yıllarda Leyla Atakan varsa şimdi de Fatma Kaplan Hürriyet var. Yerel yönetimler çok önemli. Ben Fatma Kaplan Hürriyet’in seçildikten sonra halka kadın elinin güzelliklerini göstereceğine inanıyorum” dedi. İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız ise, “Önümüzde ki yapılacak olan 31 Mart seçimlerinde CHP ve İYİ Parti olarak iş birliği yaptık. Biz bu iş birliğinin sonuna kadar arkasında olacağız. 90 yıllık CHP mensubu arkadaşlarım sizden de aynı özveriyi alacağımıza inanıyorum. Fatma Kaplan Hürriyet ile ezber bozulacağına ben yürekten inanıyorum. Sizde inanın. Bu iktidarın ayak sesi. ” ifadelerini kullandı.

İZMİT İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
İzmit Belediye Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Bugün o kadar heyecanlı, mutlu ve gururluyum ki. Sizin sevginize layık olmaya çalışacağım. Bu kente emeği geçen belediye başkanlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Buraya gelmeden önce Atamızın huzuruna gittik ve İzmit için söz verdik. İzmit’i Türkiye’ye örnek bir şehir haline getireceğime söz verdim.  Buraya sözüme destek olacağınıza inanarak geldim. Ben bu sözü tek başıma değil sizlerle birlikte tutacağım.  Bizim sevgimizde samimiyet var. Biz sevgimizi İzmit’te bulduk. Ayırmaya değil herkesi sevmeye geldik. İzmit bizi, bizde İzmit’i seviyoruz. Bu kenti huzur kenti yapmak istiyoruz. Kimseyi ayırmadan herkesi kucaklayacağımız bir anlayışla hareket edeceğiz. Bayram, seyran demeden İzmit için çalışacağız.

 

 

BEN SİZİN ABLANIZIM
Bütün belediye personelinin yanında olacağız. Genel Başkanımızın bir sözü vardı. Bütün CHP’li belediyelerde asgari ücretle çalışan personelin maaşı 2 bin 200 olacak. Milletin bayrağı BELSA’ya dikeceğim. Milletvekiliyken hakkın mücadelesini verdim. Belediye başkanı olunca da mücadelem devam edecek. Biz hangi görevde olursak olalım vatandaşımızın derdi ve sorunu bizim derdimiz olacaktır. Kocaeispor bizim aşkımız. Ama buradan atıp tutmayacağım. Yeşil siyah aşkı her siyasi düşünceden daha üstündür. Asla siyaset yapmayacağım. Bütün Hodri Meydan’a sesleniyorum ben sizin ablanızım. Başkan olunca söz ne istiyorsanız yapacağım. Sözüm söz olsun. Sayın Genel Başkanımız bana çok büyük sorumluluk yükledi. Bunun için elimizden gelenin en fazlasını yapacağız”