HÜRRİYET: “ALİKAHYALILARIN ÇÖP KOKUSU SORUNUNU ÇÖZMEK İSTİYORUZ”

By 25 Temmuz 2019 Haberler

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Sen Anlat İzmit Söz Sizde” etkinlikleri kapsamında Alikahya halkıyla buluştu. Başkan Hürriyet, Büyükşehir Belediyesi ile görüşerek Alikahya’da İZAYDAŞ’tan dolayı oluşan çöp kokusu sorununu çözmek istediklerini ifade etti.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet “Sen Anlat İzmit Söz Sizde” etkinlikleri kapsamında Atatürk, Merkez ve Fatih Mahallerini kapsayan Alikahya halkıyla bir araya geldi. Başkan Hürriyet’in vatandaşların sorunlarını tek tek dinlediği toplantıda CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, İzmit Belediyesi Meclis Üyeleri, İzmit Belediyesi birim müdürleri ve bölge mahallelerinin muhtarları hazır bulundu. Alikahya FSM Bulvarı’nda gerçekleşen toplantıya vatandaşların ilgisi oldukça yoğun oldu.

ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYDUK

Programda konuşan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Bu dönem hizmet etme görevi bize verildi. Daha güzel bir Alikahya için elimizi taşın altına koyduk. Artık seçimler bitti, artık hizmet etme vaktidir. Bu bölge bize güvendi biz sizlerin güvenini boşa çıkarmayacağız. Seçim öncesi ve sonrası sık sık bir araya geldik. Alikahya’nın sıkıntılarını biliyorum. Spor alanları, park alanları ve çevre temizliği gibi bir çok sorunu planlarımız arasına aldık” dedi.

KİMSE ÇÖP KOKUSU ÇEKMEK ZORUNDA DEĞİL

Konuşmalarına devam eden Hürriyet, “Burada ki en büyük sorunun İZAYDAŞ’tan gelen çöp kokusu olduğunu biliyoruz. Konuyla ilgili Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ile çeşitli görüşmelerimiz oldu. Büyükşehir Belediye Başkanımız bize hangi görevi verirse partizanlık yapmadan destek oluruz. Çünkü kimse bu çöp kokusunu çekmek zorunda değil. Bu kokudan kurtulmak için elimden geleni yapacağım.

ŞEFFAFLIK VE ADALET

Biz daha güzel bir Alikahya için çalışacağız. Milletin parasıyla oluşmuş bütçeyi harcama yeri yine millettir. Şeffaflık ve adaletli davranmak seçimden önce vaatlerim arasındaydı, yine aynı şeffaflık ve adalet duygusuyla hareket ediyoruz” şeklinde konuştu.

İLK 100 GÜNDE BİRÇOK PROJEYİ BAŞLATTIK

Belediye projelerinin hakkında bilgi veren Başkan Hürriyet, “Projelerimizin çoğunu ilk 100 günde başlattık. Birçok çalışmaya imza atmaya başladık. Örnek verecek olursam kreşlerin açılmasıyla ilgili kreş müdürlüğümüz önümüzdeki ay kuruluyor. Eylül ayında inşallah kreş yapımına başlıyoruz. Önümüzdeki yıl birçok bölgemizde belediyemize ait kreş yapılacak” dedi.

VETERİNER İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ KURULUYOR

Başkan Hürriyet bir vatandaştan gelen sokak hayvanlarının durumu ne olacak sorusu üzerine, “Önümüzdeki ay veteriner işleri müdürlüğü kuracağız. Hayvanlarımız için barınak değil yaşam alanı oluşturacağız. Hem hayvanlarımızı sahiplendireceğiz hem de gönüllü hayvan severlerin desteği ile hayvanlarımız güzel yaşam alanlarına sahip olacak” ifadelerinde bulundu.

FSM BULVARI İÇİN YENİ DÜZENLEME

Toplantıda vatandaşlardan gelen talep üzerine Alikahya Merkez Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Bulvarı için bir karar alındı. Fatih Sultan Mehmet Bulvarı saat 10:00-17:00 saatleri arasında trafiğe kapalıyken alınan ortak kararla saatlerde değişiklik yapıldı. Bulvar 13:00-22:00 saatleri arasında trafiğe kapalı olacak. Başkan Hürriyet şimdilik bu saat değişikliğini uygulayacaklarını, aksilik yaşanması halinde tekrar bir düzenleme yapabileceklerini ifade etti.