CHP heyeti Doğu Kışla Pazar alanı esnafının sıkıntılarını dinledi

By 11 Ocak 2019 Arşiv

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet ve beraberindeki CHP heyeti önceki hafta açılan İzmit Doğu Kışla Kapalı Pazaryeri’ni gezerek pazar esnafının sorunlarını dinledi.

TBMM Başkanlık Divanı Kâtip üyesi ve CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet ile beraberindeki CHP İzmit ilçe Başkanı Hakan Çakar, İzmit Belediyesi Meclis üyeleri Veli Beyaztaş, Özcan Özer, ilçe yöneticileri Dalistan Diliz, Arda Başaran, Osman İlhan Cebeci, Kartepe İlçe Yöneticisi Şaban Sarıkan, İzmit İlçe Kadın Kolları yöneticileri Ayla Ertan, Şengül Oral, Gülçin Günay, Kocatepe Mahallesi temsilcisi Özkan Kaygusuz, Kocaeli Pazarcılar odası yöneticisi Ahmet Baştan, Bekirdere Mahalle Temsilcisi Bülent Afacan ile beraber İzmit Kapalı Pazar Alanını gezerek esnafların sıkıntılarını dinledi.

PAZAR ESNAFI MERAK ETMESİN

Milli İrade Meydanı’nda Perşembe günleri kurulan Perşembe Pazarı ile Adnan Menderes Bulvarı’nda cumartesi günleri kurulan Cumartesi Pazarı’nın taşındığı İzmit Doğu Kışla Kapalı Pazar alanını ziyaret eden CHP’li heyet, buradaki pazar esnafının sıkıntılarını dinledi. Yer konusunda sıkıntılar yaşadıklarını dile getiren esnaf, “Eski Pazar alanlarındaki yerlerimiz daha iyiydi. Müşteriye ulaşmakta zorluk çeken pek çok esnaf arkadaşımız var. Özellikle tekstil pazarı esnafı bu konuda sıkıntı yaşıyor. Yer konusunda da sıkıntılarımız var. Kocaeli’den olmayan pazarcılar gelip tezgâh açarken, Kocaelili Pazar esnafı mağduriyet yaşayabiliyor” dedi. CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet ise yaşanan sıkıntıları tek tek not aldıklarını ve meclis üyeleriyle bu sıkıntıları Belediye’ye ileteceklerini söyledi. Hürriyet, “Yeni kurulan pazar alanının esnafımıza hayırlı olmasını diliyor, bol alışverişler diliyoruz. Mağduriyet yaratan eksiklikleri not aldık ve gerekli yerlere ileterek sorunların en kısa sürede çözümünü isteyeceğiz. Pazar esnafımız merak etmesin, her sorunun bir çözümü var ve CHP olarak biz bu çözüm için elimizi taşın altına koymaktan asla vazgeçmeyeceğiz” açıklamasında bulundu.