BAŞKAN HÜRRİYET, HATİCE TEYZENİN OKUMA-YAZMA HEYECANINA ORTAK OLDU

By 25 Şubat 2020 Haberler

Önceki gün gerçekleştirdiği Akmeşe ziyaretinde, mahalle konağında hizmet veren İZMEK’e de uğrayan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, okuma yazma eğitimi gören 70 yaşındaki Hatice Ocakoğlu’nun heyecanına ortak oldu.

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Akmeşe ziyaretinde mahalle konağında yer alan Akmeşe İZMEK’i ziyaret etti. Mefruşat, giyim, iğne oyası, el nakışı ile okuma yazma eğitimlerinin verildiği ve yaklaşık 200 kursiyerin eğitim gördüğü Akmeşe İZMEK’te Başkan Hürriyet kursiyerlerle bir araya gelerek öneri, talep ve şikâyetlerini dinledi. Kursiyerlerin yoğun ilgisi ve sevgisi karşısında teşekkürlerini sunan Başkan Hürriyet, kendisine gelen öneri ve talepleri tek tek not aldırarak yakından ilgileneceğini ifade etti.

Birlikte Okudular

Başkan Hürriyet’in en heyecanlandığı bölüm ise okuma yazma eğitiminin verildiği sınıf oldu. 8 kişinin eğitim gördüğü ve Halk Eğitim Merkezi hocalarından Fatma Yörük’ün öğretmenliğini yaptığı sınıfta Başkan Hürriyet 70 yaşındaki Hatice Ocakoğlu ile birlikte eğitim kitabı okudu. Hatice teyzenin takıldığı yerlerde devreye giren Başkan Hürriyet, Hatice teyzenin okuma yazma heyecanına ortak oldu.