BAŞKAN, ÇİFTE BAYRAM YAŞATAN PERİLERİ TEBRİK ETTİ

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Euroleague Woman ön eleme maçında aldığı galibiyetle gruplara kalarak çifte bayram yaşatan İzmitli Perileri maç sonu yaptığı açıklamayla tebrik ederek “Artık devler ligindeyiz” dedi

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Euroleague Woman ön eleme maçında aldığı galibiyetle gruplara kalarak 29 Ekim Ulusal Egemenlik ve Cumhuriyet Bayramı ile birlikte çifte bayram yaşatan İzmitli Perileri tebrik etti. Macar rakibi DVTK Miskolc’u 85-68 gibi bir skorla geçen İzmit Belediyespor tarih yazarken Başkan Hürriyet maç sonu yaptığı açıklamayla “Artık devler ligindeyiz, Avrupa’dayız. İzmit’in kızlarını kutluyorum” dedi.

Devler Ligindeyiz, Avrupa’dayız

Maçın hemen ardından açıklamalarda bulunan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “Öncelikle çok mutluyuz. Devler ligindeyiz, Avrupa’dayız. İddia koymuştuk, ilk senemizde bu iddiamızı gerçekleştirdik. Bu bizim için çok kıymetli. İzmit’in kızlarını kutluyorum. Periler bugün gerçekten çok büyük bir mücadele verdi. Takımımızın bütün teknik heyetine, kulüp başkanımıza ve yönetim kurulu üyelerin emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Takımımız düşük bütçeyle neler yapılabileceğini azim ve kararlılıkla göstermiş oldu. Şimdi Avrupa’da mücadele edeceğiz. Başarılı olacağımıza canı gönülden inanıyorum. Sonuç olarak devler ligindeyiz. Avrupa’dayız” şeklinde konuştu.

İzmit’te Avrupa Heyecanı Yaşattığımız İçin Çok Mutluyuz

Ardından konuşan İzmit Belediyespor Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Uğur Koştur, “Euroleague Woman’da gruplara kalmanın mutluluğunu ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. İlk senemizde Avrupa’da devler ligindeyiz. Hem Avrupa’da hem de ligde mücadele edecek bir takım oluşturduk. Belediye başkanımızın gerçekten büyük bir desteği var. İzmit’e Avrupa heyecanını yaşattığımız için çok mutluyuz. Tüm İzmit’e tüm Kocaeli’ye hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerinde bulundu.

Başarı Fatma Başkanımızındır

Ardından konuşan İzmit Belediyesi Spor İşleri Müdürü Mithat Ağa, “Ben öncelikle belediye başkanıma yürekten teşekkür ediyorum. Çünkü onun vermiş olduğu destek doğrultusunda spor birimi olsun, kulüp başkanımız olsun, teknik heyetimiz olsun iyi çalışmalar yaptık ve çalışmalarımızın meyvesini aldık. Başarı Fatma başkanımızındır. Kendisine tekrar yürekten teşekkür ediyorum. İzmit halkı İzmit Belediyespor’u izlemeye devam etsin” diye konuştu.

İzmit Halkına Çok Teşekkür Ederim

Maç ardından mikrofonlara konuşan bir diğer isim ise İzmit Belediyespor’un işitme engelli sporcusu Çağlanur Uzundurukan oldu. Uzundurukan, “Sadece Türkiye’de değil dünyada bir ilki gerçekleştirdiğim için çok mutluyum. Takımımla birlikte Euroleague Woman’da mücadele edeceğim için ayrıca mutluyum. Bizim sevenlere, destekleyenlere teşekkür ederim” dedi. İzmit Belediyespor’un 18 yaşındaki genç basketbolcusu İpek Garip ise, “Bu zorlu maçı kazandığımız için çok mutluyum. Avrupa’dayız. İzmit halkına çok teşekkür ediyorum” dedi.