Hürriyet; “Köylümüze sahip çıkacağız”

By 25 Mart 2019 Arşiv

Çubuklu Bala ve Çubuklu Osmaniye köyleri ziyaretinde konuşan CHP Kocaeli Milletvekili ve İzmit Belediye Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet, “Köylümüze sahip çıkacağız” dedi.

CHP Kocaeli Milletvekili ve İzmit Belediye Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet, Çubuklu Bala ve Çubuklu Osmaniye Köylerine ziyarette bulundu. Hürriyet’e İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz, geçmiş dönem İzmit ilçe başkanı Alpaslan Seymen, meclis üyesi adayları Ertuğrul Malçok, Raşit Polat ve partililer eşlik ederken yapılan toplantılarda köylülerin sorunları konuşuldu.

İŞ İMKANI SAĞLAYACAĞIZ

Köy ziyaretinde konuşan CHP Kocaeli Milletvekili ve İzmit Belediye Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet, “Öncelikle biliyoruz ki işsizlik sorun var. Yapacağımız projelerde istihdam üzerine çalışmalar yapacağız. Kente hizmet veren yapılarak kurarak iş imkanı sağlayacağız. Bu kentin ekmeğini bu kentin insanı yiyecek. Amacımız sadece iş bulmak kentin parasının bu kentte kalmasıdır” dedi.

YAŞANABİLİR BİR İZMİT İÇİN

Konuşmalarına devam eden Hürriyet, “Bunun dışında eğitime destek vereceğiz. Atanamayan öğretmenleri öğrencilerle buluşturacağız. Her sene 100 gencimizi yurt dışına göndereceğiz. Kadınlarımızın sosyalleşmesi için projeler yapacağız. Belediye olarak kreşler kuracağız. Yaşanabilir bir İzmit için çalışacağız” dedi.

KÖYLÜYE DESTEK

Hürriyet son olarak köylüye önem verdiğini ifade ederek, “Köylerimizi önemsiyoruz. Köymar projesi ile köylüğünün ürettiği ürünleri aradan aracıları çıkartarak değerinde alıp biz satacağız. Köylüye gübre ve ilaç desteği sağlayacağız. Köylüye sahip çıkacağız” ifadelerinde bulundu.